Loading...

duzcehuremlak.com

Android Uygulaması
Uygulamada Aç
Giriş Yap Hesap Oluştur ÜCRETSİZ İLAN VER

Çağrı Merkezi / (0850) 693 00 81

Düzce Üniversite Satılık Daireler: duzcehuremlak.com 'da

Anasayfa Yazılar Düzce Üniversite Satılık Daireler: duzcehuremlak.com 'da
Sevdiklerinizle Paylaşın

Düzce Üniversite Satılık Daireler: duzcehuremlak.com 'da

Düzce Üniversite Satılık Daireler:

Türkiye’de canlılığını her zaman koruyabilen sektörlerden birisi olan emlak sektöründe en çok işlem yapılan faaliyetler satılık evler ilgili olanlardır.Gerek coğrafi  gerek ekonomik koşulları dikkate alındığında özellikle batı illerinde sürekli bir hareketliliğe sahip olan emlak sektöründe özellikle Üniversite satılık daireilanlarıyla öne çıkan Düzce Hür Emlak ile her geçen gün onlarca daire yeni sahipleriyle buluşmaya devam ediyor.


Peki Neden Konuralp, Düzce Bölgesinde Yatırım yapmalıyız:
Türkiye’nin hemen hemen her ilinde hizmet vermeye hazır olacak şekilde dizayn edilmiş olan Hür Emlak sistemi ile Düzce ili ve ilçelerinde ve mahallerinde, Özellikle Konuralp Satılık Daireler ve Üniversite Satılık Daireler istediğiniz her mevkide, aradığınız özelliklere uygun ev, arsa, işyeri, yazlık ve villa bulabilmek mümkün. Ayrıca merkez nüfusu yoğun olan ve her sene 2.5% yaklaşık oranda bir nüfus artışı yaşanan Düzce’de kiralık ve satılık daireler de yoğun talep gördüğünden Hür Emlak web adresi üzerinde en uygun teklifleri bulmak için daha hızlı hareket edebilecek özgürlüğe sahip olursunuz.Düzce’nin farklı yaşam tarzı olan ve Üniversite bölgesinin yoğun olduğu ve tarihi geçmişi ile bilenen Konuralp Satılık Daireler yatırımcılarını ağırlamaktadır.Düzce bölgesinden sonra yoğun nüfusa sahip ve yaşam alanları bol bir yer olarak özellikle bilinmektedir.Düze merkeze bağlı olan Konuralp mahallesi, orhangazi gazi ve mahallerinde ve köylerinde Satılık Daire alımı yapılmaktadır.Düzce Konuralp Beçi Satılık Daire fiyatları ve size uygun ilanları Hür Emlak web adresinde bulabilirsiniz. Lokasyon Seçimi, Belirlediğiniz bütçeye göre uygun olan bir lokasyonu tespit etmelisiniz. Bunu yaparken bütçenizin yanında sosyal ihtiyaçlarınızı da göz önüne almanız gerektiğinden öncelikle bir bölgeden beklentinizi listeleyip daha sonra buna en uygun yerlere yoğunlaşarak ev aramak daha memnun edici sonuçlar verecektir.İşte size özellikle, bunu ciddi başarabilen köklü şirket olan Hür Emlak Konuralp bölgesinde lansmana özel Banka kredisiz %10 Peşinatla Satılık Daireler imkanlarıyla binlerce aileyi ev sahibi yapmaktadır.

“Düzce Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Nigar Demircan Çakar’ın açıklaması: En büyük etken Üniversitemiz bünyesinde 14 Fakülte, 2 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu yer almaktadır. Üniversitemizin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda öğrenci sayısı 30 bini aşacak. Lisansa yerleşme oranı %97 düzeyindedir. Bunun da oldukça önemli bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Karadeniz bölgesinde bu yerleşme oranı ile birinci sıradayız!


Düzce konuralp nasıl bir yer: Tarihçesi


Özetlemek gerekirse, Düzce Merkeze bağlı Konuralp Mahallesinde yer alan Antik Şehrin tarihi, M.Ö III. yy uzanmaktadır. Konuralp ilk olarak tarih sahnesine Hypios adı ile çıkıyor. Doğudan batıya uzanan, Küçük Melen ve Tabak Çayları yakınında, ovada son bulan bir tepenin üzerine kurulan kasabanın adı Hypios'dan sonra Kieros olarak anılmaya başlamış. Mariandynlere ve Herekleia Devleti'ne karşı harekete geçen Bithynler, kralları I. Prusias (M.Ö 283 - M.Ö 83)'ın eliyle Sangarios'un doğusundaki Kieros'u zaptettiler. Buraya Bithyn kolonisi yerleştirerek kısa zamanda eskisine göre daha bayındır hale getiren I. Prusias, şehri bir çok abidelerle süsledi ve tahkim ettirdikten sonra adını da değiştirdi. Böylece Kieros M.Ö II.yy sonlarında tarih sahnesinden çekildi. Burası Kralın adına izafeten “Prusias” ismini aldı.

Antik Tiyatro Halk arasında kırk basamaklar olarak bilinen Antik Tiyatro, Helenistik Çağ’da (MÖ 300-30) yapılmıştır. Eklemeleri Roma Dönemi’ne (MÖ 30-MS 300) aittir. Prusias ad Hypium Antik Kent’inde bulunan ve iki kademeli olan tiyatronun sahne arkası duvarı ile ikinci kademenin oturma sıralarının bir bölümü günümüze ulaşmıştır.

Kemerkasım Su Kemerleri; Şehrin eski su tesisatından kalma 11 adet istinat ayağı günümüze kadar gelebilmiştir. Üzerinden geçen su kanallarını taşıdığı sanılan su kemeri, moloz taş ile yapılmıştır.

Atlı Kapı; I. Grup anıt eser Atlı Kapı ve uzantısı surlar, Prusias ad Hypium Antik Kent’inin giriş kapısıdır. Sur duvarları farklı dönemlerde onarım sırasında yazıtlı devşirme malzemeler kullanılmıştır. At kabartmalı kapı lentosu yerel kalker malzemeden yapılmıştır. Lento üzerinde at tasviri ve Grekçe bir yazıt bulunan bir Prusiaslı’nın annesine yaptırdığı mezar steli yer almaktadır.

Roma Köprüsü; Köprü Roma Dönemi’ne aittir. Mevcut ölçüleri 4.80x30.25x3.17, gerçek ölçüleri 4.80x39.20x3.17 metre ebatlarındadır. Özelliği hiç harç kullanılmadan beyaz mermer blokların bir araya getirilmesi ile yapılmış olmasıdır. 

Batı Sur Duvarları; 4.70 m yüksekliğinde 118 m uzunluğundadır. Surun batı ucunda devşirme blok taşlar ile örülmüş giriş bulunmaktadır. Surlarda kesme blok taşlar kullanılmış ve harçsız olarak yapılmıştır. Sur duvarları Helenistik ve Roma Dönemlerine ait olmakla beraber Doğu Roma Dönemi’nde onarımlar sırasında devşirme olarak bomos ve diğer mimari parçalarda kullanılmıştır.

Konuralp Müzesi; Prusias ad Hypium Antik Kenti’nin zengin kültürel mirasını yaşatmak üzere kurulan müze, 2003 yılında ziyarete açılmıştır. 3 teşhir salonu, 1 laboratuvar, 2 depo, 1 konferans salonu ve idari bölümlerden oluşur. Müzede, 1.848 arkeolojik, 491 etnografik ve 3.898 sikke olmak üzere toplam 6.237 eser bulunmaktadır.

Etimoloji: Adını, Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemi komutanlarından Konur Alp'ten almaktadır.

Coğrafya: Düzce merkezine 6 km uzaklıktadır.

İklim: Beldenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

 

Nüfus:

Yıllara göre belde nüfus verileri

2009

5.849

2007

5096

2000

8499

1990

4079

1985

3756

1980

3475

1975

2816

1970

2856

1965

2607

1960

2336

 

Ekonomi: Beldede tarımla uğraşılmaktadır. Mısır, fındık, ve büyük oranda Pirinç ekimi Osmanlı Zamanından beri yapılmaktadır. Kasaba Pirinci diye bilinen pirinç, Osmanlı Saray Sofralarının Baş tacı olmuştur. Hayvancılıkla da uğraşılmaktadır. Bölgede tarım ve hayvancılğınyanında büyük çapta sanayi kuruluşlarıda mevcuttur.

Alt Yapı bilgileri: Beldenin merkezinde,2 ilköğretim okulu 1 tane Anaokulu, 1 tane de lise bulunmaktadır. Ayrıca Düzce Üniversitesinin Fen Edebiyat Fakültesi de beldede yer almaktadır. Düzce Üniversitesi Hastanesi ve Düzce Üniversite Kampüsü de Beldemizde bulunmaktadır. Beldenin içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve Ziraat Bankasının şubesi de mevcuttur. Sağlık ocağı bulunmaktadır.

 

Nasıl Gidilir:  D-100 yada TEM Otoyolunu kullanarak İstanbul'dan gelenler Gölyaka çıkışından, Ankara'dan gelenler Kaynaşlı çıkışından Düzce Merkeze gelerek burdan 6 km Konuralp yönüne devam etmeliler.

 

 

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0850) 693 00 81

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
App Store App Store